Praha – Slivenec, zahrada rodinného domu

Zahradní architekt využil svažitý terén zahrady pro tvorbu přírodní scenérie- divoké záhony trvalek, travin a vřesů jako podrost bříz, borovice a modřínu. V zadní partii zahrady je zhotoveno ohniště zapuštěné do mlatového povrchu. Těleso ohniště tvoří kovaná spirála. Prostor ohniště je doplněn lavicí z masivního dřeva a přívodem vody v podobě pohledového sloupku s kohoutkem.

Slivenec, zahrada rodinného domu

Svahovitý terén je příjemně narušen suchými zídkami z formátovaného kamene světlé barvy. K ohništi dovedou návštěvníka zapuštěné šlapáky z kamenných hranolů. Na vlastní dům navazuje dřevěná terasa s pergolou. Terasa je z jedné strany lemována bylinkovým záhonem. Úzký prostor mezi boční stranou domu a okrajem pozemku je zpracován jako lesní kout s výsadbou Buků (Fagus sylvatica ´fastigiata´). S podrostem Jahodníku, Maliníku, Borůvek a Brusinek. Přilehlý plot je popnut Ostružiníkem, divokým Plaménkem a Přísavníkem.

Slivenec, zahrada rodinného domu

Část zahrady přiléhající k přední straně domu-ke straně vstupní, tvoří pravidelně uspořádaný prostor vyhotovený ze stabilizovaného mlatu se zapuštěnými záhony. Obrubou záhonů jsou nerezové obrubníky. Vjezd do garáže tvoří velkoformátové betonové dlaždice obroubené pásem ze žulových kostek. Podél vjezdu u sousedního plotu je osazen zapuštěný záhon Hortenzií-Hydrangea arborescens.

Výraznou solitérou je v této části zahrady Dřezovec trojtrnný-Gleditsia triacanthos ´Sunburst´se žlutým zbarvením listů a podsazený směsí trvalek a travin. Trávníkový povrch byl založen položením travních koberců. Zahrada je vybavena automatickou závlahou a systémem zahradního osvětlení.