Slivenec, zahrada rezidenční vily

Slivenec, zahrada rezidenční vily

Zahrada rezidenční vily o rozloze 450m2. Výrazná stavba byla doplněna o zahradu v čistém jednoduchém stylu. Dominantním prvkem spojujícím zahradu s domem je rozlehlá dřevěná terasa doplněná pergolou s nadčasovým designem. Vlastní terasa byla zhotovena v místě původního nevzhledného zahradního bazénu.

Součástí dřevěné terasy je zapuštěný záhon s travinami, kosatci a barvínky zamulčovanými  bílými říčními oblázky. Drobné oblázky jsou doplněny většími valouny. Část terasy, jež je pod pergolou, je osazena zapuštěnými záhony. V těchto záhonech se střídají sezónní výsadby dle ročního období (cibuloviny, letničky, dvouletky).

Terasa je vybavena zahradním nábytkem a slouží jako rozšířený obytný prostor domu. Komunikaci se zahradou zajišťují jednak schodiště vedené na spodní etáž zahrady a přímý jednoúrovňový vstup na horní etáž zahrady. Travnaté plochy jsou realizovány pomocí trávníkových koberců, zahrada je plně automaticky zavlažovaná. Jako povrch záhonů jsou zde voleny říční oblázky a mulčovací kůra.

Ze sortimentu použitých dřevin a rostlin můžeme uvézt japonské javory, azalky, růže, okrasné traviny, zimostrázy a směs kvetoucích trvalek. Zahrada vstupuje i na střechu domu ve formě intenzivní střešní zahrady kombinované s dřevěnou terasou.